Małopolska Okręgowa
Izba Inżynierów
Budownictwa w Krakowie

Budowanie potencjału władz publicznych w obszarze renowacji budynków użyteczności publicznej, finansowanego z programu Erasmus+

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z załączonymi rekomendacjami opracowanymi dla Państwa w ramach projektu CaPABle (pełna nazwa: Budowanie potencjału władz publicznych w obszarze renowacji budynków użyteczności publicznej, finansowanego z programu Erasmus+).  Rekomendacje zostały opracowane na podstawie przeprowadzonych badań i analiz, spotkań okrągłego stołu, wywiadów i warsztatów z udziałem przedstawicieli sektora publicznego szczebla krajowego, regionalnego i lokalnego, przedstawicieli branży renowacji budynków i instytucji edukacyjnych, w tym organizatorów kształcenia dorosłych oraz kształcenia i szkolenia zawodowego. Jednym z głównych elementów projektu było zaangażowanie interesariuszy, którzy mogą odegrać istotną rolę w skutecznym wdrożeniu strategii budowania potencjału pracowników administracji. W związku z tym zwracamy się do Państwa, jako jednego z kluczowych odbiorców, z prośbą o zapoznanie się z rekomendacjami oraz ich wykorzystanie.
Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne w stymulowaniu procesu efektywnej renowacji budynków publicznych, a także osiągnięciu krajowych celów w zakresie ich dekarbonizacji.

Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie w realizację zaleceń zawartych w przesłanym dokumencie. Wspólnie możemy przyczynić się do bardziej efektywnego przeprowadzenia procesu dekarbonizacji zasobów budynków publicznych oraz podniesienia kompetencji pracowników administracji publicznej zaangażowanych w realizację celów postawionych przed nimi przez Długoterminową Strategię Renowacji Budynków.

REKOMENDACJE

Zapraszamy także do korzystania z platformy e-learningowej dla urzędników miejskich, techników i administratorów przygotowane w ramach projektu Capable bezpłatnie dostępnej online dla wszystkich pracowników administracji publicznej. Materiały szkoleniowe tam zamieszczone zostały opracowane w celu podniesienia kompetencji i rozwijania umiejętności podmiotów publicznych i prywatnych w zakresie działań zmierzających do poprawy charakterystyki energetycznej budynków publicznych.
Kurs Capable składa się z 5 modułów (w formie prezentacji):
Moduł 1: Prawodawstwo i regulacje
Moduł 2: Standardy efektywności energetycznej i zasady gospodarki o obiegu zamkniętym
Moduł 3: Fundusze i finansowanie
Moduł 4: Systemy zarządzania projektami
Moduł 5: Dobre praktyki i studia przypadków
Test po ukończeniu każdego modułu pomoże zweryfikować zdobytą wiedzę, a jego poprawne rozwiązanie pozwoli uzyskać certyfikat (w j.angielskim), który zostanie wysłany na adres mailowy użyty przy rejestracji.

Każdy użytkownik kursu może zarejestrować się na platformie po wygenerowaniu osobistego hasła, które umożliwi mu dostęp jego indywidualnej ścieżki szkoleniowej i modułów przygotowanych w oficjalnych językach projektu, w tym również po polsku i angielsku.

 

WPROWADZENIE

Budowanie potencjału władz publicznych w obszarze renowacji budynków użyteczności publicznej, finansowanego z programu Erasmus+

Więcej informacji?

  1. Facebook
  2. Youtube