Nowe regulacje prawne dotyczące ograniczania stosowania popularnych czynników chłodniczych z grupy HFC wpływają na wykorzystanie coraz bardziej kompaktowych i efektywnych urządzeń oraz przyjaznych środowisku alternatywnych czynników chłodniczych charakteryzujących się niskimi wartościami współczynników ODP i GWP.
W związku z powyższym, coraz częściej stosuje się pompy ciepła, urządzenia i instalacje dla przemysłu i chłodnictwa komercyjnego wykorzystujące dwutlenek węgla (CO2) jako czynnik chłodniczy. CO2 jako czynnik chłodniczy stosowany jest już w kilku tysiącach różnego typu instalacji w całej Europie a ich ilość dynamicznie rośnie. Tendencje rynkowe wskazują na CO2 jako przyszłość chłodnictwa.
Celem szkoleń z CO2:
jest zdobycie szczegółowej wiedzy teoretycznej między innymi z zakresu właściwości termodynamicznych i specyfiki dwutlenku węgla jako czynnika chłodniczego, jego szczególnych parametrów pracy, budowy i funkcjonowania urządzeń oraz umiejętności praktycznych związanych z wykonaniem i eksploatacją instalacji, ich serwisowaniem, szczegółową diagnostyką oraz dokonywaniem skutecznych napraw.